Dedikálások, kiadók bemutatkozása

Péntek - 09. 01. Szombat - 09. 02. Vasárnap - 09. 03.
10:00
A Pillangó Kiadó bemutatkozása
Zenepavilon
10:00 - 11:00
11:00
12:00
A Magyar Szemle bemutatkozása
Színpad
12:00 - 12:30


A Nap Kiadó bemutatkozása
Színpad
12:40 - 13:00

Pusztay János - Nap Kiadó
Kiadói pavilonok
12:40 - 13:00
A Püski Kiadó a színpadon
Színpad
12:00 - 12:30

Móser Zoltán - Magyar Kultúra Kiadó
Kiadói pavilonok
12:00 - 12:30

A Püski Kiadó bemutatkozása
Zenepavilon
12:00 - 13:00
13:00
14:00
Lengyel Zsuzsa - Anima Könyvesbolt
Kiadói pavilonoknál
14:00 - 14:30

Bemutatkozik a Püski Kiadó
Zenepavilon
14:00 - 14:30


Lukács Sándor - Nap Kiadó
Kiadói pavilonok
14:00 - 14:30




Mezey Katalin - Magyar Napló Kiadó
Kiadói pavilonok
14:40 - 15:00
15:00
Virt László - Muravidék Baráti Kör
Kiadói pavilonok.
15:00 - 15:30
Ágh István - Nap Kiadó
Kiadói pavilonok
15:00 - 15:30


Bemutatkozik a Kairosz Kiadó
Zenepavilon
15:00 - 16:00

Hungarovox Kiadó dedikálás
Kiadói pavilonok
15:00 - 16:00
16:00
Czakó Gábor - CzSimon Kiadó
Kiadói pavilonok
16:00 - 16:30
Czakó Gábor - CzSimon Könyvek
Kiadói pavilonok
16:00 - 16:30

A Nap Kiadó a színpadon
Színpad
16:15 - 17:00


Urbán László - Kortárs Kiadó
Kiadói pavilonok
17:30 - 18:00
17:00
Kéry László András - Fekete Sas Kiadó
Kiadói pavilonok
17:00 - 17:30

Záhonyi András - Fríg Kiadó
Kiadói pavilonok
17:00 - 17:30
Kóka Rózália - Fekete Sas Kiadó
Kiadói pavilonok
17:30 - 18:00

Urbán László - Kortárs Kiadó
Kiadói pavilonok
17:30 - 18:00
18:00

Lévai Péter - Magyar Kultúra Kiadó
Kiadói pavilonok
18:30 - 19:00
Az Etalon Kiadó bemutatkozása
Színpad
18:00 - 18:30

Bemutatkozik a Szépmíves Kiadó
Zenepavilon
18:00 - 18:30

Czakó Gábor - CzSimon Kiadó
Kiadói pavilonok
18:00 - 19:00

A Fríg Kiadó bemutatkozása
Színpad
18:30 - 18:50



CzSimon Kiadó bemutatkozása
Színpad
19:10 - 19:30
A Püski Kiadó a színpadon
Színpad
18:00 - 18:30


Bemutatkozik a Fríg Kiadó
Zenepavilon
18:00 - 19:00

A Rubicon Kiadó bemutatkozása
Színpad
18:30 - 19:00

Faragó Imre - Fríg Kiadó
Kiadói pavilonok
18:30 - 19:00
19:00

Péntek - 09. 01.

Szombat - 09. 02.

Vasárnap - 09. 03.

Péntek - 09. 01. Szombat - 09. 02. Vasárnap - 09. 03.
10:00
11:00
12:00
Pusztay János - Nap Kiadó
Kiadói pavilonok
12:40 - 13:00
Móser Zoltán - Magyar Kultúra Kiadó
Kiadói pavilonok
12:00 - 12:30
13:00
14:00
Lengyel Zsuzsa - Anima Könyvesbolt
Kiadói pavilonoknál
14:00 - 14:30

Lukács Sándor - Nap Kiadó
Kiadói pavilonok
14:00 - 14:30

Mezey Katalin - Magyar Napló Kiadó
Kiadói pavilonok
14:40 - 15:00
15:00
Virt László - Muravidék Baráti Kör
Kiadói pavilonok.
15:00 - 15:30
Ágh István - Nap Kiadó
Kiadói pavilonok
15:00 - 15:30

Hungarovox Kiadó dedikálás
Kiadói pavilonok
15:00 - 16:00
16:00
Czakó Gábor - CzSimon Kiadó
Kiadói pavilonok
16:00 - 16:30
Czakó Gábor - CzSimon Könyvek
Kiadói pavilonok
16:00 - 16:30


Urbán László - Kortárs Kiadó
Kiadói pavilonok
17:30 - 18:00
17:00
Kéry László András - Fekete Sas Kiadó
Kiadói pavilonok
17:00 - 17:30

Záhonyi András - Fríg Kiadó
Kiadói pavilonok
17:00 - 17:30
Kóka Rózália - Fekete Sas Kiadó
Kiadói pavilonok
17:30 - 18:00

Urbán László - Kortárs Kiadó
Kiadói pavilonok
17:30 - 18:00
18:00
Lévai Péter - Magyar Kultúra Kiadó
Kiadói pavilonok
18:30 - 19:00
Czakó Gábor - CzSimon Kiadó
Kiadói pavilonok
18:00 - 19:00

Faragó Imre - Fríg Kiadó
Kiadói pavilonok
18:30 - 19:00
19:00
Péntek - 09. 01. Szombat - 09. 02. Vasárnap - 09. 03.
11:00
12:00
A Magyar Szemle bemutatkozása
Színpad
12:00 - 12:30

A Nap Kiadó bemutatkozása
Színpad
12:40 - 13:00
A Püski Kiadó a színpadon
Színpad
12:00 - 12:30
13:00
14:00

15:00
16:00
A Nap Kiadó a színpadon
Színpad
16:15 - 17:00
17:00
18:00
Az Etalon Kiadó bemutatkozása
Színpad
18:00 - 18:30

A Fríg Kiadó bemutatkozása
Színpad
18:30 - 18:50


CzSimon Kiadó bemutatkozása
Színpad
19:10 - 19:30
A Püski Kiadó a színpadon
Színpad
18:00 - 18:30

A Rubicon Kiadó bemutatkozása
Színpad
18:30 - 19:00
19:00
Péntek - 09. 01. Szombat - 09. 02. Vasárnap - 09. 03.
10:00
A Pillangó Kiadó bemutatkozása
Zenepavilon
10:00 - 11:00
11:00
12:00
A Püski Kiadó bemutatkozása
Zenepavilon
12:00 - 13:00
13:00
14:00
Bemutatkozik a Püski Kiadó
Zenepavilon
14:00 - 14:30
15:00
Bemutatkozik a Kairosz Kiadó
Zenepavilon
15:00 - 16:00
16:00
17:00
18:00
Bemutatkozik a Szépmíves Kiadó
Zenepavilon
18:00 - 18:30
Bemutatkozik a Fríg Kiadó
Zenepavilon
18:00 - 19:00
No events available!

 

KÖNYVBEMUTATÓ                                                                                                       szeptember 1., péntek

Nagyszínpad:

18.00: Országos Széchényi Könyvtár – A magyar Himnusz képes albuma című kiadvány bemutatója

19.00: Magyar Napló Kiadó – Rácz János: Magyarországról jöttünk, mesterségünk címere: Életrevalóak, Tóth Eszter Zsófia: Csömöri hősök, Ferdinandy György: Meglátogatjuk a múltat és a Fekete karácsony című könyvek bemutatói

Zenepavilon:

18.00: Magyar Kultúra Kiadó – Lévai Péter: „Így kell járni, úgy kell járni…” – A sárközi friss csárdás tanítási módszertana és a Három szólóverbunk tanításának módszertana c. könyvének bemutatója

 

DEDIKÁLÁSOK

16.00: a CzSimon pavilonjánál Czakó Gábor dedikálja könyveit

17.00: a Fríg Kiadó pavilonjánál Záhonyi András: A tatárlakai csillagóra c. könyvét dedikálja

17:00: a Fekete Sas Kiadó pavilonjánál Kéry László András dedikálja a P. Ábrahám Dezső Visszapillantás c. könyvét

18.30: a Magyar Kultúra Kiadó pavilonjánál Lévai Péter az „Így kell járni, úgy kell járni…” – A sárközi friss csárdás tanítási módszertana és a Három szólóverbunk tanításának módszertana c. könyvét dedikálja

19.30: a Magyar Napló Kiadó pavilonjánál Rácz János: Magyarországról jöttünk, mesterségünk címere: Életrevalóak, Tóth Eszter Zsófia: Csömöri hősök, Ferdinandy György: Meglátogatjuk a múltat és a Fekete karácsony című könyvek dedikálása

 

KÖNYVBEMUTATÓ                                                                                                       szeptember 2., szombat

Nagyszínpad:

11.30: Muravidéki Baráti Kör – Zágorec-Csuka Judit: A szív akkumulátora c. novelláskötet bemutatója

12.00: Magyar Szemle bemutatkozása

12.40: Nap Kiadó – Anne Vabarna: A leány haláldala és a Nagy nász c. két epikus éneket, valamint a Pekó c. szetu nemzeti eposzt a fordító, Pusztay János mutatja be

17.00: Tokaj bemutatkozása – történelem, irodalom, citera- és furulyazene

18.00: Etalon Kiadó – beszélgetés a Placid atya, aki megjárta a Gulágot című portréfilmről

18.30: Fríg Kiadó – dr. Zseni Annamária és Jelenczki István ÖN-TÉR-KÉP c. könyvének bemutatója, majd megemlékezés Varga Csaba Balázs Béla-díjas magyar animációsfilm-rendező, nyelvkutató halálának 5. évfordulójáról

18.50: a Fekete Sas Kiadó bemutatkozása – beszélgetés Fazakas István kiadóvezetővel és Kóka Rozália énekes, mesemondóval

19.10: CzSimon Kiadó – Czakó Gábor: Ész és Hit c. esszékötetének bemutatója

Zenepavilon:

14.00: Püski Kiadó – Szele György: Egy Széchényi varázsa c. könyvének bemutatója

17.00: Kortárs Kiadó – Pódiumbeszélgetés a Tömörkény-életműről és a Tömörkény István: Mihály furfangéroz c. kötetről Urbán László irodalomtörténésszel

18.00: Szépmíves Kiadó – Rejtő Jenő: Tatjána c. könyvét a kötet szerkesztője, Thuróczy Gergely mutatja be

 

DEDIKÁLÁSOK

10.00: a Muravidék Baráti Kör pavilonjánál Zágorec-Csuka Judit dedikálja az Ismeretlen vadászmezők, A szív akkumulátora és A szépirodalom önismereti és gyógyító ereje. Biblioterápiai tanulmányok c. köteteket

12.00: a Nap Kiadó pavilonjánál Gróh Gáspár, Illyés Mária, Kodolányi Gyula és Szekér Nóra dedikálnak

12.40: a Nap Kiadó pavilonjánál Pusztay János dedikálja Anne Vabarna: Pekó, valamint A leány haláldala és a Nagy nász c. köteteket

14.00: az Anima Könyvesbolt pavilonjánál Lengyel Zsuzsa dedikálja Bardo c. könyvét

14.00 Muravidék Baráti Kör pavilonjánál: Zágorec-Csuka Judit dedikál

14.30 az Anima Könyvesbolt pavilonjánál Szele György dedikál

15.00 Muravidék Baráti Kör pavilonjánál: Virt László dedikálja a Magyar nevelés, népi gondolat. Adalék a huszadik századi magyar szellemtörténet egy fejezetéhez c. tanulmánykötet

15.30 a Püski Kiadó pavilonjánál Szele György dedikál

16.00: a CzSimon Kiadó pavilonjánál Czakó Gábor az eddig megjelent köteteit dedikálja;

Berghoffer Róbert a Tabu – Élet a fehér pokolban c. visszaemlékezését dedikálja

17.30: a Kortárs Kiadó pavilonjánál Urbán László irodalomtörténész dedikálja a Tömörkény István Mihály furfangéroz c. kötetet

17:30: a Fekete Sas Kiadó pavilonjánál Kóka Rózália dedikál

19.00: Fríg Kiadó pavilonjánál: dr. Zseni Annamária és Jelenczki István dedikálja az ÖN-TÉR-KÉP c. kötetet, valamint a Varga Csaba emlékére készült dvd-t

 

KÖNYVBEMUTATÓK                                                                                                     szeptember 3., vasárnap

Nagyszínpad

11.30: Magyar Kultúra Kiadó – Móser Zoltán: Lássátok feleim… A középkori Magyarország bencés emlékei c. könyv bemutatója

12.00: Püski Kiadó – pódiumbeszélgetés Cey-Bert Róbert Gyulával

14.00: Hungarovox – Beszélgetés Kaiser László: Mátyás király Budapesten c. új könyvéről, valamint Madarász Imre: A Nagy Háború nagy költője. Giuseppe Ungaretti és az első világháború c. kötetéről

14.20: Magyar Napló Kiadó – Mezey Katalin: Levelek haza című kötetének és Oláh János: Csókold meg a csizmám című kötetének bemutatója

14.35: Széphalom Könyvműhely – Jókai Anna: Átvilágítás című könyv bemutatója

15.00: Országos Széchényi Könyvtár – Pódiumbeszélgetés a 24 karát. Kortárs költők versei Arany János születésének 200. évfordulójára című kötetről

15.30: A 70 éves Sebő Ferenc köszöntése – Beszélgetés tánc- és zenekísérettel, amelynek során bemutatjuk Jávorszky Béla Szilárd Sebő 70 című könyvét, majd a Kossuth-díjas zenész, népzenekutató is megemlékezik Arany János költészetéről.

16.15: Nap Kiadó – Szörényi László bemutatja Gróh Gáspár: Szemben a felejtéssel c. legújabb tanulmánykötetét; Gróh Gáspár bemutatja Szörényi László: Arany János évében c. könyvheti könyvét. Szörényi László bemutatja a Csűrös Miklós válogatta Arany-antológiát: Világol tiszta fénye. Arany János szellemujja

18.00: Püski Kiadó – Ónody Éva: Ők mind a tizenketten c. 56-os interjúk, és Rozsnyai Ágnes: A második eljövetel című és másik két könyvének bemutatója

18.30: Rubicon Kiadó – Beszélgetés Ablonczy Balázzsal, az MTA Lendület Trianon kutatócsoport vezetőjével a Rubicon Trianon száma (2017/7-8) alapján. A beszélgetést vezeti Rácz Árpád, a Rubicon főszerkesztője

Zenepavilon

10.00: Pillangó Kiadó – Pódiumbeszélgetés Fábián Rigó Attilával, a Jászkonyha című kötet írójával.

12.00: Püski Kiadó – Csete Örs: 1956 személyesen c. albumának bemutatója.

14.00: L’Harmattan Kiadó – Ivanka Mogilszka: Váratlan utcák c. könyvének bemutatója –

15.00: Kairosz Kiadó – Beszélgetés a kiadó új sorozata, a Féltett kishazák első darabjának szerzőjével, Domonkos Lászlóval a Rókusi alkony című munkájáról

18.00: Fríg Kiadó – Faragó Imre: Helynévrégészet c. könyv bemutatója

 

DEDIKÁLÁSOK

12.00: a Magyar Kultúra Kiadó pavilonjánál Móser Zoltán Lássátok feleim… című könyvét dedikálja

14.00: a Nap Kiadó pavilonjánál Lukács Sándor A kezdetek utcája című könyvét dedikálja

14.40: a Magyar Napló Kiadó pavilonjánál Mezey Katalin dedikálja a Levelek haza című kötetét

15.00: a Nap Kiadó pavilonjánál Ágh István Elvarázsolt ének című könyvheti könyvét dedikálja

15.00: a Hungarovox pavilonjánál Aknay Tibor, Ballai László, Kaiser László, Madarász Imre, Németh Péter Mikola, Szilágyi József és Sz. Tóth Gyula dedikálnak

16.00: a CzSimon pavilonjánál Czakó Gábor dedikál

16.50: a Nap Kiadó pavilonjánál Gróh Gáspár és Szörényi László dedikálnak

17.30: a Kortárs Kiadó pavilonjánál Urbán László dedikál

18.00: a Kortárs Kiadó pavilonjánál a Márai Szalon után Szigethy Gábor és Lipcsey Emőke dedikál

18.30: a Fríg Kiadónál Faragó Imre Helynévrégészet című kötetét dedikálja